Logowanie
Login:
Hasło:

Intranet


Intranet
Intranet stanowi sieć komputerową, która to jest w pewien sposób ograniczona wyłącznie do sprzętu komputerowego w jaki wyposażony jest jakaś placówka - przykładowo firma czy też stowarzyszenie i organizacja.

Kiedy zainstalowany zostanie serwer, wówczas możliwe jest korzystanie z usług typu poczta, strony internetowe i wiele innych, typowych dla tradycyjnej sieci. Przeważnie intranet jest stosowany po to, aby móc ułatwić porozumiewanie się pomiędzy określonymi grupami ludzi - przykładowo pracownikami zatrudnionymi w określonych przedsiębiorstwach, w tym głównie dużych firmach.

Intranet spełnia wiele rozlicznych funkcji z czego na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim ułatwienie oraz przyspieszenie korzystania z biuletyny informacyjnego, działu sprzedaży, obsługi klienta, a także umożliwienie sprawnej wymiany informacji w zakresie księgowości czy też magazynu bądź danych z kadr. To więc w konsekwencji sprawia, że pod względem technicznym całe przedsiębiorstwo działa o wiele prężniej i ma szansę na płynniejszą komunikację wewnętrzną.

W intranet warto aby przede wszystkim zainwestowali ci, którzy to prowadzą działalność gospodarczą bardzo szeroką i rozległą. Wtedy to nie ma bowiem problemu z tym, aby porozumiewać się w prosty sposób z pracownikami. Często przekazanie informacji formalnych wymaga bardzo dużo zachodu aby mieć pewność dotarcia do wszystkich. W przypadku intranetu problem ten jest zaś rozwiązany automatycznie.

Pozostałe artykuły

Strona internetowa jest ważną formą reklamowania swoich usług. Warto zadbać o jej interfejs i dostępność.

Pełny artykuł: Dostępność stron www
Czy wiesz jak bardzo ważna jest estetycznie stworzona strona www? Wiesz jak powinien wyglądać profesjonalny wygląd strony?

Pełny artykuł: Estetyka strony www
Stwórz swoją własną stronę internetową szybko i profesjonalnie

Pełny artykuł: CMS czyli szybki sposób na stworzenie strony
Obecnie wiele osób szuka konkretnych produktów czy też usług w Internecie. Dlatego tak ważnym aspektem jest, by poszczególne firmy miały strony internetowe. Na witrynie można bowiem zamieszczać istotne informacje, kt

Pełny artykuł: Strony www dla firm